Odbiornik GPS RTK Kronos 200

Odbiornik GPS RTK Kronos 200 łączy w sobie szereg nowoczesnych rozwiązań ułatwiających obsługę satelitarnych systemów już istniejących (GPS, GLONASS, SBAS), jak i powstających (Galileo, Compas). Rozbudowane możliwości 220 kanałowej płyty Trimble Maxwell 6 znakomitej i cenionej amerykańskiej firmy Trimble, niespotykana integracja danych GPS+GLONASS i przemyślane rozwiązania wybiegające w przyszłość to tylko niektóre z zalet Kronosa 200. Niezawodny, dokładny i szybki, a przy tym lekki i wytrzymały to najlepszy współpracownik na lata.

HORIZON Kronos 200 może pracować w trybie RTK jako odbiornik ruchomy (Rover) lub odbiornik bazowy, może także zbierać obserwacje statyczne.

Odbiornik Kronos 200 bazuje na 220 kanałowej płycie, która posiada wbudowane zaawansowane funkcje pomiarowe pozwalająca na śledzenie niskich satelitów, eliminację sygnałów odbitych i zakłócanych (Advenced Maxwell 6 Custom Survey Technology).

Dzięki nowoczesnej technologii odbiornik rewelacyjnie integruje dane z systemów GPS i GLONASS umożliwiając uzupełnianie braków w satelitach GPS przez satelity GLONASS.

Daje to dodatkowe korzyści w pomiarach miejskich, w terenach zielonych i leśnych. HORIZON Kronos 200 to odbiornik w pełni zintegrowany. W połączeniu z bogatym zestawem akcesoriów stwarza nieograniczone możliwości.

Sprzęt w pełni współpracuje ze stacjami referencyjnymi ogólnopolskiego systemu ASG-EUPOS.

W standardzie posiada dwa wbudowane modemy (GSM-GPRS/Radio). Modem radiowy dzięki zmianie częstotliwości nadawanych może współpracować z różnymi odbiornikami innych firm.

Za pomocą bezprzewodowej komunikacji łączy się z kontrolerem i innymi urządzeniami dzięki technologii Bluetooth. W konfiguracji z kontrolerem Carlson Mini z dotykowym kolorowym wyświetlaczem stanowi bardzo przydatne narzędzie pracy.

Oprogramowanie współpracujące z odbiornikiem to program Surv CE znany na polskim rynku i ceniony przez fachowców. Oprogramowanie jest łatwe w użyciu, intuicyjne, a zarazem jest kompletne we wszystkie nowoczesne rozwiązania (podczytywanie DXF, aktywne mapy, moduł drogowy).

Wszystko to sprawia, że odbiornik HORIZON GPS Kronos 200 jest w pełni profesjonalnym urządzeniem w rękach każdego użytkownika.