Tachimetr Spectra Precision Focus 4 5" PLUS

Produkt tej marki to połączenie japońskiej precyzji wykonania i zaawansowanej technologii.

Najważniejsze parametry:

  • 5" dokładność pomiaru kąta
  • 3 mm+2 ppm dokładność pomiaru odległości
  • 5000 m zasięg przy pojedynczym lustrze
  • 210 m zasięg dla pomiaru bez lustra

Focus 4 oferuje najwyższej klasy optykę oraz inne pierwszorzędne komponenty pochodzące z japońskiej fabryki Nikona, zawarte w wytrzymałej metalowej obudowie. Należy jeszcze wspomnieć o bardzo funkcjonalnym oprogramowaniu i dużych możliwościach definiowania przycisków alfanumerycznej klawiatury. Szybki, ale przede wszystkim dokładny.

Nie ma wątpliwości, ze Focus 4 zaskakuje swoją precyzyjnością. Dla większości robót geodezyjnych dokładność kątowa 5'' jest wystarczająca. Biorąc pod uwagę pomiar odległości, standardem jest 3 mm+2 ppm z niebagatelnym zasięgiem do 5000 m (pomiar na lustro). Łącząc to z jakością oferowaną przez Spectra Precison, jesteśmy pewni tych wartości przy każdym pomiarze, który przebiega w mgnieniu oka. Dotyczy to zarówno pomiarów na lustro (0,5 do 2,0 s), jak i tych bezlustrowych (0,8 do 3,0 s), których zasięg to 210 m.

Unikalny, opatentowany przez Nikona system pomiaru bezlustrowego, w którym wiązka lasera przechodzi przez układ ogniskujący, a tym samym odległość jest mierzona wyłącznie do punktu, na którym jest ustawiona ostrość. Eliminujemy tym samym przypadkowe odbicia od obiektów pośrednich typu liście, galęzie, itp., które po zogniskowaniu na celu mogą być niewidoczne. Do jej przydatności, a niekiedy niezbędności przekonało się już wielu geodetów. Zawsze wtedy, gdy mamy pomierzyć niedostępny punkt, czemu by nie skorzystać z tej technologii? W dodatku, gdy Focus 4 oferuje nam zachowanie wszystkich dokładności oraz duży zasięg – 210 m. Dzięki zastosowaniu lasera 1. klasy, jest on całkowicie bezpieczny dla człowieka. Odporna konstrukcja i wodoszczelność instrumentu pozwala nam prowadzić pomiary niezależnie od warunków pogodowych. Żywotność baterii zapewnia długi i ciągły pomiar. Pozawala ona na działanie non-stop przez 15 godzin. Instrument ten to nasz idealny kompan codziennych prac w terenie.

Wgrane oprogramowanie jest bardzo intuicyjne. Duży wyświetlacz znacznie pomaga w zarządzaniu danymi.